banner1

Samorządowe Przedszkole nr 175
ul. Siewna 23 c, 31-231 Kraków
tel. 12 415 64 54
e-mail: przedszkole175@gmail.com

Aktualności

zebranie
4 września 2018

Szanowni Państwo, zapraszamy na zebranie organizacyjne w dniu 13 września ( czwartek) 2018 roku. o godz. 17.30 rodzice dzieci z grupy I, II, ...

Kącik zdrowego odżywiania
19 czerwca 2016

„Kącik zdrowego odżywiania” czyli …. pyszne sezonowe nowości w naszym przedszkolu Na ...

Linki

Kącik zdrowego odżywiania

„Kącik zdrowego odżywiania” czyli ….

pyszne sezonowe nowości w naszym przedszkolu

 


                  Na początek trochę teorii… Dietetycy przez właściwe odżywianie dzieci przedszkolnych rozumieją odpowiednie do zapotrzebowania spożywanie składników odżywczych i pokrycie potrzeb energetycznych. W zdrowej diecie dziecka powinny znaleźć się produkty o wysokiej wartości odżywczej, które zaspokoją potrzeby maluchów na wszystkie składniki odżywcze: węglowodany, tłuszcze, błonnik, białko, witaminy, składniki mineralne.

                  Bardzo ważnym elementem racjonalnego żywienia jest regularność posiłków, czyli odpowiednia ilość w ciągu dnia i ich prawidłowe rozłożenie w czasie. Zaleca się ,żeby dziecko w wieku przedszkolnym spożywało 4-5 posiłków dziennie, w tym trzy podstawowe (śniadanie, obiad i kolacja) oraz dwa mniejsze dodatkowe (drugie śniadanie i podwieczorek). Dieta dzieci powinna być zrównoważona ,odżywczo odpowiednio dla danego wieku, różnorodna i oparta o produkty jak najmniej przetworzone – naturalne i wysokiej jakości.

               Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują nasze późniejsze wybory dotyczące zdrowego lub niezdrowego jedzenia. Co więcej, właściwy sposób odżywiania ma decydujący wpływ na zdrowie, sprawność fizyczną i umysłową przedszkolaków. Badania dowodzą że nieprawidłowe żywienie w dzieciństwie powoduje zaburzenia procesów wzrastania i biologicznych procesów życiowych w późniejszym wieku.

                Wychodząc naprzeciw współczesnym trendom w żywieniu oraz oczekiwaniom pedagogów i rodziców założyliśmy w naszym przedszkolnym holu „Kącik zdrowego odżywiania”. To niecodzienne miejsce, gdzie każdy może usiąść, rozejrzeć się, poczytać i ..zasmakować w zdrowych nowalijkach .

                Co tydzień kącik oferuje małym i dużym smakoszom sezonowe przysmaki takie jak:

  • truskawki
  • rabarbar 
  • wody smakowe 
  • soki owocowe i warzywne 
  • herbatki ziołowe
  • czereśnie
  • różne rodzaje sałat

 

Zachęcamy wszystkich rodziców i dzieci do odwiedzania naszego zdrowego kącika i do rozsmakowania się w zdrowiu!

Na zdrowie i smacznego!!!

Agnieszka Pawłowska

Kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 175

ul. Siewna 23 c
31-231 Kraków

tel. 12 415 64 54
e-mail: przedszkole175@gmail.com

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.