ul. Siewna 23 c, 31-231 Kraków

Dzień lata w p-lu 22.06.2018
16 czerwca 2018

Drogie przedszkolaki !!! W piątek 22 czerwca 2018 w naszym przedszkolu powitamy lato. Prosimy, aby w tym dniu ubrać się na ŻÓŁTO i ...

Wiosenno-letni bieg przedszkolaka
10 czerwca 2018
SZANOWNI RODZICE

20 i 21 czerwca 2018r. (środa,czwartek) przedszkole organizuje
 wiosenno-letni Bieg Przedszkolaka.

Dzieci w tych dniach wyruszą na trawiastą murawę Klubu Sportowego Clepardia gdzie będą zmagały się w kilku konkurencjach sportowych.

⦁ 20.06.18r.- od godz. 9.30-11.30 grupy: I, III, VI, V
⦁ 21.06.18r.- od godz. 9.30-11.30 grupy: VII, VIII, II i IV, IX

Bardzo prosimy w tych dniach o ubranie dzieci na sportowo (obuwie sportowe, dres).W przypadku brzydkiej pogody bieg zostanie przeniesiony, o czym Państwo będą poinformowani.

Kącik zdrowego odżywiania

„Kącik zdrowego odżywiania” czyli ….

pyszne sezonowe nowości w naszym przedszkolu

Na początek trochę teorii… Dietetycy przez właściwe odżywianie dzieci przedszkolnych rozumieją odpowiednie do zapotrzebowania spożywanie składników odżywczych i pokrycie potrzeb energetycznych. W zdrowej diecie dziecka powinny znaleźć się produkty o wysokiej wartości odżywczej, które zaspokoją potrzeby maluchów na wszystkie składniki odżywcze: węglowodany, tłuszcze, błonnik, białko, witaminy, składniki mineralne.

Bardzo ważnym elementem racjonalnego żywienia jest regularność posiłków, czyli odpowiednia ilość w ciągu dnia i ich prawidłowe rozłożenie w czasie. Zaleca się ,żeby dziecko w wieku przedszkolnym spożywało 4-5 posiłków dziennie, w tym trzy podstawowe (śniadanie, obiad i kolacja) oraz dwa mniejsze dodatkowe (drugie śniadanie i podwieczorek). Dieta dzieci powinna być zrównoważona ,odżywczo odpowiednio dla danego wieku, różnorodna i oparta o produkty jak najmniej przetworzone – naturalne i wysokiej jakości.

Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują nasze późniejsze wybory dotyczące zdrowego lub niezdrowego jedzenia. Co więcej, właściwy sposób odżywiania ma decydujący wpływ na zdrowie, sprawność fizyczną i umysłową przedszkolaków. Badania dowodzą że nieprawidłowe żywienie w dzieciństwie powoduje zaburzenia procesów wzrastania i biologicznych procesów życiowych w późniejszym wieku.

Wychodząc naprzeciw współczesnym trendom w żywieniu oraz oczekiwaniom pedagogów i rodziców założyliśmy w naszym przedszkolnym holu „Kącik zdrowego odżywiania”. To niecodzienne miejsce, gdzie każdy może usiąść, rozejrzeć się, poczytać i ..zasmakować w zdrowych nowalijkach .

Co tydzień kącik oferuje małym i dużym smakoszom sezonowe przysmaki takie jak:

• truskawki
  • rabarbar
  • wody smakowe
  • soki owocowe i warzywne
  • herbatki ziołowe
  • czereśnie
  • różne rodzaje sałat

Zachęcamy wszystkich rodziców i dzieci do odwiedzania naszego zdrowego kącika i do rozsmakowania się w zdrowiu!

Na zdrowie i smacznego!!!

Agnieszka Pawłowska