Dzień Jabłka

W grupie IX przygotowania do Dnia Jabłka szły pełną parą! Nasze maluszki mogą pochwalić się starannie wykonaną pracą plastyczną - malowanymi jabłuszkami w kolorze żółtym, czerwonym i zielonym. Podczas zajęć dydaktycznych nasze maluszki poznały budowę i strukturę jabłka oraz produkty, jakie są wytwarzane z jabłuszek typu dżem, marmolada, ocet jabłkowy, sok, itp. Nasze przedszkolaki dowiedziały się również, gdzie rosną jabłka. Zajęcia urozmaiciliśmy o zabawy matematyczne, związane z liczeniem owoców oraz określaniem ich kształtu i wielkości.  Przedszkolaki poznały 3 kolory jabłek takie jak żółty, czerwony i zielony. Dla ułatwienia każdy maluszek dostał karteczkę w jednym z wyżej wymienionych kolorów.Na zakończenie zajęć nasze maluszki dostały nagrody, jakimi były opaski z jabłuszkami oraz dyplomy za aktywny udział w zajęciach. Nie zabrakło również sesji zdjęciowej na tle dekoracji! Dzieci były zadowolone z otrzymanych nagród! Gratulacje dla wszystkich rodziców i ich pociech! Dzieci rozpoznały różnicę między jabłkiem a innymi owocami takimi jak gruszka, śliwka, brzoskwinia, itp. To nie koniec wrażeń! Na podwieczorek każdy przedszkolak dostał kolejny prezent, jakim była pyszna szarlotka wykonana z jabłuszek prosto z sadu! Ciasto smakowało wszystkim dzieciom! Mniam, mniam place lizać...

Dzień jabłka - malowanie
Dzień jabłka kolory jabłek
dzień jabłka tor przedszkód 2
dzień jabłka tor przeszkód
Dzień jabłka zajecia2
dzień jabłka zajęcia 3
Dzień jabłka zajęcia
IMG_20220923_103815 (1)
IMG_20220925_170919
zabawy kołowe z jabłkiem i gruszką
zabawy taneczne
zajecia 3