Dzień Misia

Dzień Misia w grupie IX

Dnia 25 listopada maluszki z grupy IX obchodziły Dzień Pluszowego Misia. W tym niezwykłym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane Misie, które przedstawiły kolegom, koleżankom i swoim Paniom.Dzieci obejrzały krótki film edukacyjny na temat historii powstania Dnia Misia oraz ciekawostek związanych z tym świętem. Panie uruchomiły również nagranie z Fabryki Misiów, dzięki czemu nasze przedszkolaki mogły zobaczyć, jak produkuje się misie. Podczas zajęć nie zabrakło również rozmów na temat sposobów obchodzenia się z misiem. Panie przypomniały, że wszystkie zabawki, w tym lalki i misie powinno się szanować i nie należy ich niszczyć. Każdy przedszkolak przytulił Misia. Zajęcia udoskonaliliśmy o zagadki dydaktyczne, związane z postaciami z bajek. Wszystkie dzieci rozpoznały sławnych bohaterów takich jak Kubuś Puchatek oraz Miś Uszatek. Dzień Misia nie mógł obejść się bez zabaw integracyjnych typu "Stary Niedźwiedź mocno śpi..." oraz zabaw tanecznych ze swoimi Misiami. Pod koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną, przedstawiającą Misie. Dziękujemy naszym przedszkolakom za tak wspaniały dzień!

Dzień Misia 1
Dzień Misia 2