Galeria

Podsumowanie rocznego projektu "O kwiaty wspólnie dbamy, czystym powietrzem oddychamy" czerwiec 2021

Stało się :-) Minął rok, podsumwaliśmy razem z dziećmi w grupach projekt, w którym naszym zadaniem było wspólne poznawanie roślin oczyszczjących powietrze, sadzenie ich w grupach i pielęgnowanie. Nasza zabawa w ogrodników trwała rok i była niewątpliwie edukacyjna!  Jak się okazało, dzieci były zachwycone możliwością przesypywania ziemi, upychania jej w donicach i zwilżania wodą z konewki. Udając ogrodników rozmawialiśmy o tym po co roślinom są korzenie, dlaczego chowają je w glebie, dlaczego ziemia nie może być sucha i w jaki sposób pewnego dnia pojawią się w roślinach doniczkowych nowe kwiaty/listki? Przy okazji zajęć  wyjaśniliśmy sobie jedną rzecz: dzieci wiedzą już, że rośliny doniczkowe, tak samo jak drzewa są roślinami, ale różnią się tym, że można je połamać i dlatego nie wolno nimi wymachować, wyrywać listków. Trzeba się z nimi obchodzić delikatnie, aby kwitły zdrowe i piękne. 

Dzięki projektowi dzieci połknęły przyrodniczego bakcyla i zainteresowały się poznawaniem przyrody na szeroką skalę :-)

"O kwiaty wspólnie dbamy czystym powietrzem oddychamy" cz. VI i VII, czerwiec 2021

Za nami ostatnie już sadzenie roślin do zielonego kącika. Tym razem Panie ogrodniczki odpowiedzialne za projekt zabrały dzieci do przedszkolnego patio, by w przyjemnych okolicznościach zasadzić i poznać ostatnie 2 roślinki. Każda grupa ma w swojej sali 7 kwiatów oczyszczających powietrze. Jakich? Przypomnij sobie :) 

Sansewieria, skrzydłokwiat, zamiokulkas, aloes, palma Areka, zielistka i epipremnum złociste. 

Dzieci wiedzą już wiele na temat budowy roślin, ich pielęgnacji i funkcji jakie pełnią. Dodatkowo, potrafią nazwać wszystkie kwiaty ze swoich kącików. 

Przed nami ostatni etap, podsumowanie. W najbliższym czasie panie będą chodzić do przedszkolaków i sprawdzać, jak się mają ich roślinki. Czy, aby wszystkie przetrwały, czy puszczają nowe listki???

Temat roczny "Poznajemy naszą radość" 10-12.05.2021

W dniach 10-12.05.2021 realizowaliśmy w naszym przedszkolu temat roczny „Poznajemy naszą radość”. Celem zajęć było rozwijanie ...

"O kwiaty wspólnie dbamy czystym powietrzem oddychamy" cz. V

W kolejnym spotkaniu dotyczącym projektu "W kwiaty wspólnie dbamy..." Panie sadziły w grupach roślinę o nazwie: ZAMIOKULKAS. Na zajęciach prkatycznych okazało się, że wiele dzieci zna te kwiaty i posiada je w domu. Jednak nie wszyscy nie wiedzieli, że mają one właściwości zdrowotne. Są to kwiaty odporne na niesprzyjające warunki, niedostatek wody i światła. Roślina nie potrzebuje częstego podlewania, nawożenia. Ciekawe, jak poradzą sobie z pilęgnacją i utrzymaniem kolejnego okazu w kąciku nasze przedszkolaki. :) 

Powitanie wiosny 22.03.2021

22 marca uroczyście świętowaliśmy w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Dostaliśmy list od Pani Wiosny, w którym zapewniała nas, że ...

Światowy Dzień Recyklingu, 18.03.2021

W naszym Przedszkolu uczymy dzieci działań proekologicznych przez cały rok przedszkolny. Kształtowanie świadomości ekologicznej to proces, który powinien rozpoczynać się już na etapie edukacji przedszkolnej. Ponieważ najmłodsi najszybciej uczą się poprzez zabawę i praktyczne doświadczenia, warto wykorzystać codzienne aktywności do przekazania im cennej wiedzy dotyczącej miejsca i roli człowieka w świecie przyrody. My wykorzystaliśmy ważną datę – Światowy dzień Recyklingu. Dzieci podczas zajęć segregowały śmieci, rozróżniając tworzywo, z którego zostały wykonane. Poznały i utrwaliły kolory kubłów na śmieci. Dowiedziały się, czym jest recykling i dlaczego jest tak ważny. Wykonywały eko – zabawki, wykorzystując rozmaite materiały ponownie. Prace grup można podziwiać na wystawie w holu przedszkola.

DZIEŃ MATEMATYKI

W dniu 12.03 obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Matematyki. Współpracowaliśmy w zespołach wykonując różne zadania matematyczne. ...

1 2 3 4 5

Kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 175

ul. Siewna 23 c
31-231 Kraków

tel. 12 415 64 54
e-mail: przedszkole175@gmail.com

Mapa dojazdu

 
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.