Innowacja Pedagogiczna_Uczymy się MIGAĆ

Nauczanie języka migowego to niezwykła innowacja pedagogiczna, w naszym przedszkolu  realizowana  w ramach projektu „Uczymy się migać”. – Nauka polskiego języka migowego to nie tylko świetna zabawa dla dzieci, ale zapoznanie ich z nowym, alternatywnym sposobem komunikacji z jednoczesnym rozbudzeniem wrażliwości i otwartości na osoby niepełnosprawne – to główne założenia i cele.

Od października 2020 r. do czerwca 2021 roku w grupie II dzieci 6 -letnich pan Seweryn uczył dzieci podstawowych słów i zwrotów języka migowego obejmując :

- naukę alfabetu palcowego

- naukę słów i gestów z działów tematycznych:

• Środowisko rodzina (rodzina, rodzice, mama, tata, brat, siostra, dziadek, babcia, córka, syn)
  • Zwroty grzecznościowe (proszę, dziękuję, dzień dobry, do widzenia, przepraszam)
  • Liczebniki zakres do 20
  • Dni tygodnia
  • Miesiące
  • Zwierzęta (kura, kot, pies, robak, królik, ryba, koza, krowa, baran, koń, wilk, świnia, żółw, motyl, lew, słoń, żaba)
  • Miasta, państwo, województwo (Kraków, Wrocław, Warszawa, Polska, Małopolska)
  • Kolory (żółty, czerwony, zielony, brązowy, popielaty, niebieski, pomarańczowy, różowy, biały, czarny)
  • Literowanie swojego imienia

- nauka piosenki

Gratulujemy Dzieciom z Grupy II oraz Panu Sewerynowi efektów

Brawo

poniżej linki przedstawiające talent i umiejętności naszych cudownych przedszkolaków z grupy II

1. Mała zielona żabka Małgosia

w stawie za laskiem mieszkała.

Miała zielonych swoich przyjaciół,

zgadnij jak z nimi śpiewała?

2. Zielona w kropki piękna sukienka

i kapelusik z falbaną,

To idzie mała żabka Małgosia

Dzisiaj jest zieloną damą.

3. Jest zakochana w zielonym księciu,

marzy o żabim weselu.

Będzie księżniczką w zielonym stawie,

na uroczystym przyjęciu.